Modern Asma Tavanlar

En Modern Asma Tavan modelleri yenilikçi mimari anlayışı ve uygun fiyatlarla birleşiyor.

Köpük Strafor Tavan Kaplama

Köpük Strafor Tavan Kaplama

Strafor Köpük Tavan kaplamaları uygulaması yaptırmadan önce bilmeniz gereken her şeyi tek bir çatı altında toparlayıp sizlere aktaracağız.

Öncelikte Strafor Köpük tavan kaplaması yaptırmadan önce doğru bilinen yanlışları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Isı yalıtımı sağlar ısının tavana gitmesini engeller gibi bir çok söylem ve yazı ile karşılaşıyoruz. Köpük levhaların kalınlığı yaklaşık olarak en kalını 30 mm kalınlığındadır. 30 mm kalınlığındaki bir straforun ısı yalıtımı sağlıyor demek kocaman bir bir yalandan farkı yoktur. Çok ince bir köpüğün ısı yalıtımı sağlaması imkansızdır. Şimdi nasıl uygulama yacaksanız ? Hemen başlayalım.

Strafor Tavan Kaplama Nasıl Yapılır ?

Strafor tavan kaplama veya diğer yaygın ismi ile köpük tavan kaplama, evlerinizde sık sık dekoratif ve yalıtım amaçlı kullanılan uygulaması basit ve üzeri boyana bilen bir fabrikasyon üründür. Ölçüleri 50×50 ve 11mm kalınlığındadır.

Uygulandığı yüzeye gayet dekoratif ve modern çağdaş bir görüntü veren canlı ve göz alıcı modelleri ile strafor tavan kaplama ürünleri evlerinizde değişik dekoratif ve farklı uygulamalar arayan siz değerli müşterilerimiz için tavsiye ettiğimiz başlıca malzemelerdir.

Tavan Kaplama Nasıl Yapılır ?

Özellikle, banyo ve küf oluşan kısımlarda bu tip bölgeleri kapatmak ve ısı yalıtım amaçlı’da kullanılabilirler. Bu ürünlerin üretiliş amacı dekoratif kullanımlar içindir.

Her ne kadar yalıtım amaçlıda kullanılabilir denilse’de, yoğunluğu az ve ince olduğu için ısı yalıtımında istenilen randımanı pek veremez’ler.

Strafor tavan kaplama modelleri uygulanırken uygulanacak yüzey yapışmaya elverişli hale getirilir. Yapıştırma malzemesi olarak kaliteli silikon kullanılmalıdır.

Genelde saten alçı ile yapıştırıldığı için ileride düşme ve sarkma sorunları ile karşılaşılabilir. Alçı ile uygulama işinde sorun yaşamak istenmiyorsa, uygulanacak yüzey tavan veya duvar, komple fayans uygulamasında olduğu için taraklanmalı’dır.

Tavan Kaplama Kaç Çeşittir ?

Bu şekilde tutuculuk arttırılır ve aralarından hava girmesi engellenir. Ama en güvenilir ve sağlam, yapıştırmada silikon kullanımıdır. Genelde, kapı girişinin karşısındaki bölümden başlanılmasını tavsiye ediyoruz, çünkü küçük parçalar mümkün olduğunca gözden uzak köşelere denk getirilmelidir. Kesinlikle fazla baskı yapılmamalıdır.

Yapılan en yaygın hatalardan biri de yapıştırma yapılırken bu ürünlere fazla el ile bastırılmasıdır. Parmak izi kaplama üzerinde çukur oluşturarak, malzemenin orjinal görüntüsüne zarar vermektedir.

Tavan Kaplama Uygulanışı ?

Mümkün olduğunca malzeme ek yerleri birbirlerine iyice yaklaştırılmalı arasında boşluk bırakılmamalıdır. Ufak tefek boşluklar alçı yardımı ile doldurulmalı ve temiz bir fırça veya sünger ile silinmelidir.

En son aşama olarakta tavan plastik veya su bazlı boya ile istenilen renkte iki kat boyanır.

asmatavan

Open chat
Yardımcı olmamı ister misiniz ?